JAK VYBRAT ZAHRADNÍ KUCHYNI

Chystáme-li se pořídit novou zahradní kuchyň, neměli by být jedinými parametry podle nichž budeme vybírat pouze vzhled a cena. Nesmíme zapomínat na její praktičnost, snadnou údržbu, kvalitu nejen pokud se jedná o samotné spotřebiče ale i vestavěné skříňky, odkládací plochy a posuvnost jednotlivých dílů.

 Výstřižek_2

Na co si dát při výběru kuchyně pozor?

 

1. K čemu nám bude sloužit

Kuchyni vybíráme především podle jejího účelu, budeme grilovat na plynovém grilu nebo máme raději maso grilované na dřevěných uhlících? Chystáme se v zahradní kuchyni kromě grilování také vařit, připravovat saláty, nápoje pro naše hosty? Umístíme zahradní kuchyni pod pergolu?

Doporučujeme modulární kuchyně s pohyblivými díly (na kolečkách), jednotlivé součásti si tak můžete sami uspořádat. Potřebujete mít vedle zahradního grilu odkládací plochu nebo umyvadlo? Takovou kuchyni jednoduše složíte z naší modulární kuchyně (jednotlivé díly lze kupit samostatně).

 

2. Materiály

Jednotlivé součásti letní zahradní kuchyně budou nejen namáhány při vaření a venkovním grilování ale také vlivem počasí. Většina venkovních zahradních kuchyní zůstává venku, v pergole či v zahradním domku celoročně. Materiál všech jejich součástí tak musí být odolný vůči teplotám, větru, slunci a případnému dešti, nestihneme-li kuchyň zakrýt. Správný lak a nerezové protikorozní materiály jsou samozřejmostí, pamatujme i na její otevírání a zavírání dvířek. Ocelové nerezové kuchyně patří k nejkvalitnějším, nedoporučujeme příliš dřevěných prvků, které budete muset pravidelně udržovat nátěrem.

 

3. Kuchyně na míru

Necháte-li si kuchyni smontovat na míru, při jejím převzetí si dobře ohlídejte provedení a zkontrolujte, jednotlivé spoje, panty a úchyty jestli jsou kvalitně provedeny. Projděte si jednotlivá kování, závěsy, zásuvky, výsuvné mechanismy, funkčnost grilu, dřezu a baterií. Nezapomeňte, že pokud již na první pohled vidíte vady kuchyni nepřebírejte. Většina firem vám nabídne i instalaci hotové kuchyně. Následně máte ze zákona 30 dní na případné odstoupení od smlouvy, pokud jste kuchyni ještě nepoužili. Pokud v kuchyni už rovnou začnete vařit nebo grilovat a narazíte na vadu, vadu ihned vyfoťte a následně nahlaste reklamaci.  Totéž platí u jakýchkoliv jednotlivě zakoupených dílů a spotřebičů do zahradní kuchyně.

 

4. Vlastnoručně postavená zahradní kuchyně

V takovém případě budete do zahradní kuchyně kupovat pouze spotřebiče, grily, umyvadlo, udírnu a další. Myslete vždy na správné rozměry spotřebičů i co se týká také jejích výšky a hloubky. Zvažte, jak bude zahradní umyvadlo napojené na přívod vody a jaké bude pořadí jednotlivých součástí. Krájecí plocha by měla být pro snadnou manipulaci v kuchyni vedla umyvadla, gril spojený s odkládací plochou, budete používat plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí? Zahradní kuchyně inspirace.