JAK VYBRAT PLYNOVÝ GRIL?

Plynových grilů najdete na trhu obrovské množství v různých velikostech a tvarech. Rozhodujte se podle svých autentických potřeb. Jak často budu plynový gril používat? Co v něm budu nejčastěji grilovat a kolik osob si na grilování bude pochutnávat se mnou? Kam gril postavím, kolik místa mi může zabrat a kolik do něj chci investovat?

A možná ještě, jak dlouho má gril vydržet? To se bude týkat ceny a obchodníka u nějž gril koupím. Samozřejmě všechny grily mají ze zákona minimální záruční dobu 2 roky.

 01

Precizně grilované maso a přílohy na plynových grilech

Plynové grily sice nepřinesou vůni jako grilování na dřevěných uhlících, je to však výhoda pro ty, kteří neradi tráví čas s rozpalováním uhlíků a následným schováváním před kouřem, pokud ho zrovna vítr zanese na vaši stranu. Plynový gril taky nebudete muset složitě hasit, nebo čekat až uhlíky zchladnou. S plynovým grilem připravíte maso precizně, díky okamžitému hoření a regulovatelné teplotě.

Grilování s ním je v celku rychlé a maso se vám nespálí, pokud na něj samozřejmě nezapomenete při pohodové atmosféře grilování s přáteli. Plynové grily se u nás těší čím dál větší oblibě, trend k nám přišel především z USA, kdy mu dává přednost většina Američanů.

 

Výhody plynového grilu

♣ Okamžité zapálení plamene otočením knoflíku.

♣ Dlouhá výdrž plynové láhve, větší láhev vydrží klidně 2 sezony.

♣ Ideální pro grilování ve městě, na malých zahrádkách se soused, na balkonu.

♣ Žádné přikládání, sekání dřeva, časté nákupy dřevěného uhlí.

♣ Dlouhodobě nižší cena grilování, plyn je levnější než dřevěné uhlíky. 

 

Nevýhody plynového grilu 02

♣ Horší uzení masa a surovin.

♣ Absence autentické vůně dřevěného uhlí.

♣ O něco vyšší počáteční pořizovací cena grilu.

♣ Většinou je robustnější.

 

Jak má vypadat dobrý plynový gril?

Na první pohled by měl gril vypadat stabilně z kvalitního nerezového materiálu s kvalitním protipožárním lakem.

Gro grilu spočívá v jeho hořácích, doporučujeme alespoň 3 až 4 hořáky a nad nimi umístěný grilovací rošt. Rošt může mít různá provedení: ocelová mřížka, špízy a podobně. Vždy by měl být umístěn asi 20 cm nad hořáky tak aby při větším otřesu nezměnil svou polohu.

Každý správný gril by měl mít víko, odkládací plochu případně i vestavěnou skříňku pro umístění plynové láhve.

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení