GRILOVACÍ KÁMEN

Na kameni grilování začalo, začněte i Vy!

Grilovací lávový kámen původem ze sopečných vyvřelin Pietra Lavica v Itálii, menších a větších rozměrů zajistí zdravé, snadné a rychlé grilování masa, ryb, zeleniny, ovoce, pizzy. Na rozpáleném lávovém kameni lze grilovat po celý rok doma v troubě či venku na ohništi a grilech. Lávový kámen pro gril rovnoměrně rozloží teplo a pokrmy tak zůstanou šťavnaté bez připáleninGrilovací deska nepraská při vyšších teplotách a vyznačuje se dlouhou životností. 

Grilovací kámen můžete položit nad otevřený oheň, kámen je vyrobený z lávové vyvřeliny. Obecně s nimi máme lepší zkušenosti než z grilovacími kameny z žuly, které často praskají. Žulové kameny už proto neprodáváme a raději se věnujeme kamenům z lávové vyvřeliny. (Musíme upozornit, že každý kámen může při velkém žáru prasknout, bývá to způsobenu mikro prasklinkou uvnitř kamene, které není na pohled patrná. S lávovými kameny se nebezpečí prasknutí minimalizuje, lávové kameny jsou vhodné také přímo do lávových grilů.)

Můžete jej položit i na plynový sporák přímo na plamen, zde bývá plamen mnohem menší než na ohništi, spolehlivý kámen by to měl v pořádku vydržet.