PROČ LÁVOVÝ KÁMEN

 

 

PROČ GRILOVAT NA LÁVOVÉM KAMENI? ČTĚTE LÁVOVÉ DESATERO!

1. Zdraví

Grilování na lávové grilovací desce má hlavní výhodu, kterou je zdravé grilování. Při grilování na lávové desce nedochází ke tvorbě karcinogenních látek, které vznikají při běžném grilování, kdy šťáva z masa a zeleniny kape do rozžhaveného ohně.

2. Minimální spotřeba oleje

Pouze kapka oleje stačí na celou grilovací sezonu. Desku stačí jedenkrát potřít olejem a dále už nemusíte celou letní sezonu olej přidávat. Díky lávovému povrchu se grilované pokrmy nelepí a jsou snadno odstranitelné.Tuhle výhodu ocení především příznivci zdravého stravování, lidé, kteří si hlídají linii a vyhýbají se mastným pokrmům.

3. Šťavnaté maso a zelenina

Vysušené maso? Zelenina ztratila šťávu a chuť? Tohle se vám s grilovací deskou z lávového kamene stát nemůže. Maso se okamžité zatáhne a šťáva nikam nevyteče, maso je po ugrilování krásně šťavnaté a křehké a uchová si tak výbornou chuť. Stejně tak zelenina, kterou můžete nakrájet na nejjemnější plátky.

4. Optimálně propečený steak

Teplo z grilovací desky vychází rovnoměrně, a proto váš steak bude dokonalý při každém soustu.

5. Je libo lívance nebo volské oko?

Na lávové desce snadno připravíte také volské oko, bramboráky nebo jakékoliv placky. Sladké lívance můžete udělat taky snadno, takže potěšíte i děti.

6. Jednoduchost

Ke grilování potřebujete jen naši desku, kterou položíte na zdroj tepla (oheň, indukci, uhlí, kahan nebo gril). Nahřátí trvá 10-15 minut. Poté už můžete grilovat pro celou rodinu nebo přátelé.

7. Snadná údržba bez dlouhého čištění

Údržba grilovací desky je na rozdíl od klasických grilů rychlá a nenáročná. Pomocí speciální škrabky na odstranění hrubých nečistot seškrábneme z desky zbytky po grilování. Následně jen desku opláchneme horkou vodou. Nepoužíváme žádné mycí prostředky. 

Důležité: nepoužívat mycí prostředky, zanášejí přirozené póry kamene!

8. Grilujte kdekoliv, doma v obývacím pokoji nebo na balkóně

Grilování na zahradě je klasika, ale s naší deskou z lávového kamene můžete grilovat i doma v obývacím pokoji nebo na balkóně. Rozehřát desku můžete kdekoliv, třeba na cihlovém ohništi.

9. Pohodlí při grilování

Grilovací kámen po nahřátí a za pomocí našich lihových kahanů dlouhodobě drží teplotu, lze jej tedy pohodlně přenést na stůl a užít se dlouhé stolování.

10. Lávový kámen nepraská

Naše desky jsou vyrobeny ze sopečných vyvřelin. Na rozdíl od grilovacích desek ze žuly nebo mramoru odolávají lépe vysokým teplotám a nepraskají.

 

Další výhody lávové grilovací desky

Díky svému původu a kvalitě je grilovací kámen Pietra Lavica odolný vůči vysokým teplotám, nepraská a vyznačuje se dlouhou životností.

Vyhněte se přímému styku s plamenem, vaše pokrmy tak zůstanou šťavnaté, zdravější a plné své chuti.

Při grilování klasickým způsobem, odkapává z masa tuk na rozpálené uhlíky, tím vynikají pro teplotách okolo 400 °C nežádoucí polycyklické uhlovodíky, které stoupají zpět do grilovaného masa. Tyto sloučeniny jsou karcinogenní, pro naše tělo tedy velmi škodlivé.

Není třeba topit drahým dřevěným uhlím, stačí dřevo.

Grilování po celý rok – doma nebo ve vaší oblíbené restauraci.

 

VYUŽITÍ

Grilování / pečení / servírování

Restaurace / catering / festivaly

Dům / zahrada / camping